OSTATNI BARAŻ MISTRZÓW O III LIGĘ

Loading

Poznaliśmy już dwie ekipy, które rozegrają ostatnie, historyczne spotkania barażowe o awans do III Ligi. Przypomnijmy, że w nowym sezonie zamiast dwóch grup IV Ligi będziemy mieli jedną, która nazywać się będzie Pierwszą Ligą Śląską.

Taki stan rzeczy oznacza, że tegoroczne baraże będą ostatnimi w historii IV Ligi Śląskiej. Wiemy już, że zagrają w nich zwycięzca I Grupy – Podbeskidzie II Bielsko-Biała a także Podlesianka Katowice – zwycięzca II Grupy IV Ligi. Pierwsza z wymienionych ekip grę w barażach zapewniła sobie już 25 maja, pokonując na wyjeździe drugą w tabeli Polonię Łaziska Górne. Podlesianka udział w barażu zapewniła sobie w minioną sobotę, pokonując na wyjeździe Unię Rędziny. Obie ekipy do rozegrania mają jeszcze jedną kolejkę ligową, w której możemy spodziewać się odpoczynku kluczowych zawodników obu ekip, aby jak najlepiej przygotować się do najważniejszych meczów w tym sezonie. Z resztą – taki manewr zastosowało już w miniony weekend Podbeskidzie, które w głęboko rezerwowym składzie przegrało na wyjeździe ze spadkowiczem – LKS-em Czaniec.

Spotkania barażowe rozegrane zostaną 15 czerwca o godzinie 11:00 a także 18 czerwca o godzinie 17:30. Pierwszy pojedynek rozegrany zostanie na obiekcie Zapory Wapienica, gdzie gospodarzem będzie ekipa z Bielska-Białej. Rewanż, trzy dni później na obiekcie Podlesianki w Katowicach przy Sołtysiej 25. Z naszej strony zapewniamy obszerną relację z tych spotkań, które zapowiadają się niezwykle emocjonująco!