O nas

Portal slaskisport.tv od kilkunastu lat dostarcza państwu materiały sportowe z Województwa Śląskiego. Początek działalności to praca pod szyldem sportslaski.eu, ale po małych przetasowaniach w waszych przeglądarkach widniejemy już jako slaskisport.tv. Nasza kadra, która realizuje dla państwa sportowe przedsięwzięcia to ludzie z pasją, zarażeni sportem, którzy wiedzę sportową nabywają wraz z porannym śniadaniem. Nasze doświadczenie w tej branży sięga już blisko dekady –z tego powodu mogą być państwo pewni, że realizacja jakichkolwiek materiałów odbywać się będzie na bardzo wysokim poziomie. Do dyspozycji mamy najnowocześniejszy sprzęt, dzięki czemu jakość naszych materiałów będzie przyjemna dla oka i doskonałą formą pamiątki.

Założycielem serwisu jest Kamil Drzeniek, w który wraz ze swoją małżonką Agatą, jest motorem napędowym serwisu. Co ciekawe, znajomość Kamila i Agaty sięga aż do kwietnia 2009, kiedy to Kamil podczas jednej ze swoich pierwszych realizacji, operując kamerą wypatrzył, wówczas jeszcze nieświadomą swojej przyszłości – Agatę. W dużym skrócie – 12 lat później zostali małżeństwem. 

stadion2008
Jedno z naszych pierwszych zdjęć. Stadion Ekstraklasowej Odry Wodzisław podczas sparingu z FC Vitkovice. Na obiekcie jeszcze biało-czerwone krzesłka na trybunie krytej. FOTO: Kamil Drzeniek, sierpień 2008
kamil
Kamil Drzeniek podczas jednej ze swoich pierwszych realizacji. Spotkanie Odra Wodzisław - Śląsk Wrocław, marzec 2009
SONY DSC
Agata Drzeniek, wówczas jeszcze Dworczak, podczas spotkania Pniówek Pawłowice - Odra Wodzisław. Rok 2013
Agata i Kamil podczas finałowego spotkania OPP Pniówek Pawłowice - Szombierki Bytom. / Foto: Ania Ostrzołek
Ania Ostrzołek, która miała duży udział w rozwoju ówczesnego Sportslaski.EU i Agata - już z medalami na szyi.

Nasza kadra redakcyjna w ciągu kilkunastu lat mocno się zmieniła. Przez kilka lat działaliśmy tak naprawdę w trójkę – Kamil Drzeniek, Agata Dworczak, Ania Ostrzołek. Ta ostatnia, poza świetnymi fotorelacjami ze spotkań piłkarskich mocno angażowała się w pomoc innym, wykorzystując przy tym –  w słusznym celu portal sportslaski.eu. Ania mocno zaangażowała się w pomoc między innymi Marcinowi Polakowi, zawodnikowi LKS-u Bełk który uległ poważnego wypadkowi, stracił nogę i nie mógł już uprawiać piłki nożnej. Stworzyliśmy materiał filmowy, Ania Ostrzołek dzięki swoim kontaktom zebrała pokaźną ilość koszulek piłkarskich, które powędrowały na licytacje dla Marcina Polaka. Świetna dziewczyna, która wprowadziła bardzo dużo kolorytu w nasze działania.

Z biegiem czasu w serwisie sportslaski.eu na placu boju pozostali Kamil i Agata. Przez kilka sezonów współpracowaliśmy z lokalnymi klubami – prowadząc miedzy innymi telewizje klubową Odry Wodzisław Śląski, a także realizując materiały filmowe dla Unii Racibórz czy też Fortecy Świerklany. W roku 2015 nawiązaliśmy współprace z Podlesianką Katowice, która do dnia dzisiejszego jest dla nas wzorem pod kątem organizacji, wzajemnego zrozumienia i szacunku. W ówczesnym czasie nasza nazwa zmieniła się na slaskisport.tv, który widnieje do dziś.

W sezonie 2020/2021 postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Serwis slaskisport.tv jest dla nas ważną częścią życia, który na przestrzeni lat wyrobił sobie mocną markę na śląskim rynku sportowo-filmowym. Nawiązaliśmy współpracę z kolejnymi klubami. Na nasze usługi zdecydowały się między innymi Rozwój Katowice, Sparta Katowice czy SWD Wodzisław Śląski. Cały czas jesteśmy otwarci na nowych partnerów – z naszej strony możecie być pewni, że w to co robimy, wkładamy całe swoje serce. W nowym sezonie do naszego grona redakcyjnego dołączyła spora grupa nowych, utalentowanych nabytków – Dawid Drzeniek i Kuba Dworczak, dwójka fotoreporterów – odpowiednio brat Kamila i Agaty. Oboje bardzo utalentowani, którzy z każdą relacją dostarczają wam co raz to lepsze kadry. Do tego doświadczony i rewelacyjny fotoreporter Grzegorz Matla, który emocje zawarte w fotografiach wyraża w sposób niepodrabialny. Ważną postacią jest też niezwykle szalony Dawid Chinc. Człowiek którego wszędzie pełno, ale ma to swoje ogromne plusy – to co trzeba zrobić, Dawid zrobi. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Grono naszych współpracowników jest oczywiście szersze – dziękujemy naszym komentatorom, którzy współpracują z nami podczas spotkań Podlesianki i Rozwoju Katowice. Bartosz i Maciek – wy również robicie świetną robotę, która dodaje kolorytu  naszemu serwisowi.

A jeżeli i Ty chcesz do nas dołączyć, przeżyć niezapomniane chwile i poznać ciekawych ludzi – zapraszamy! SlaskiSport.tv jest dla was cały czas otwarty. Do zobaczenia na boiskach

Bartosz Gruszczyński (komentantor PodlesiankaTV) i Kamil Drzeniek. / FOTO: Grzegorz Matla

Ze sportowym pozdrowieniem, redakcja SLASKISPORT.TV