NIEUDANY POCZĄTEK UNII TURZA ŚLĄSKA

Loading

III-ligowa Unia Turza Śląska, która w minioną niedzielę zainaugurowała rundę wiosenną, przegrała z Gwarkiem Tarnowskie Góry 2:3. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Dariusza Kłusa strzelali Patryk Witkowski i Jakub Kuczera.

W niedzielne spotkanie rozgrywane wyjątkowo w Wodzisławiu Śląskim na stadionie MOSiR, Unia weszła najgorzej jak mogła, bo w zaledwie szesnaście minut dała sobie strzelić trzy bramki. Goście na prowadzenie wyszli w 20 minucie meczu, kiedy to do siatki trafił Jakub Kaczmarek. Wynik meczu dziesięć minut później podwyższył Jakub Załucki, a na domiar złego Unii – trzecie trafienie w 36 minucie dołożył wypożyczony z IV-ligowego Rozwoju Katowice Olivier Lazar.

Unia do odrabiania strat wzięła się w drugiej połowie i w 77 minucie do siatki Gwarka trafił najpierw Patryk Witkowski, wykorzystując dobre dogrania Dominika Klimkiewicza, a na sześć minut przed końcem gola z rzutu karnego zdobył pozyskany przed rundą wiosenną z ROW-u Rybnik Jakub Kuczera. Mateusz Rosół co prawda wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał odbić piłki i uratować gości przed utratą gola. Wówczas odżyły nadzieje kibiców Unii, którzy zgromadzili się tego dnia na stadionie, który pamięta jeszcze czasy Ekstraklasy, gdy grała w niej Odra Wodzisław. „Czując krew” Unia w końcówce meczu postawiła wszystko na jedną kartę, ale ostatecznie nie udało się jej zdobyć chociażby punktu i przegrała z Gwarkiem, z którym przed meczem miała po dziewiętnaście zdobytych punktów w III Lidze. Tym samym to goście wracali do Tarnowskich Gór z kompletem punktów i odskoczyli „turzanom” na trzy punkty.

Podopieczni Dariusza Kłusa w najbliższą sobotę wyjadą do Polkowic by zmierzyć się z tamtejszym Górnikiem, który aktualnie znajduje się na czwartej pozycji w tabeli III Grupy 3. Ligi. Początek tego meczu w sobotę o godzinie 15:00.

KS UNIA TURZA – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2:3 (0:3)

0 – 1 Jakub Kaczmarek 20 min.
0 – 2 Jakub Załucki 30 min.
0 – 3 Olivier Lazar 36 min.
1 – 3 Patryk Witkowski 77 min. asysta Dominik Klimkiewicz
2 – 3 Jakub Kuczera 84 min. (rzut karny)

Sędziowali: Przemysław Burliga (główny), Bartłomiej Górnik, Bartosz Słysz (asystenci)
Widzów: 300.
Żółte kartki: Michał Gałecki, Natan Wysiński, Aboubacar Conde (2), Jakub Kuczera, Michał Szymała, Wojciech Wenglorz – Adrian Dąbrowski, Paweł Rogala, Mateusz Rosół, Alan Lubaski, Błażej Czuban
Czerwona kartka: Aboubacar Conde (90+5).

KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Michał Szymała, Mateusz Bodzioch, Marcel Wramba – Dominik Klimkiewicz, Aboubacar Conde, Patryk Witkowski, Michał Mazur (57. Wojciech Wenglorz) – Michał Gałecki (46. Sławomir Musiolik, 75. Bartosz Chęciński), Przemysław Brychlik (46. Jakub Kuczera), Natan Wysiński (61. Mateusz Cywka). Pozostali rezerwowi: Karol Kubica, Mikołaj Polczyk, Mateusz Danieluk, Arkadiusz Woś. Trener: Dariusz Kłus

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY: Mateusz Rosół – Kacper Będzieszak, Jakub Załucki, Mateusz Letkiewicz – Kacper Joachim, Adrian Dąbrowski (80. Mateusz Flak), Olivier Lazar (65. Maciej Borycka), Mateusz Bąk (80. Łukasz Piontek) – Jakub Kaczmarek (65. Paweł Rogala), Alan Lubaski, Michał Rakowiecki (74. Błażej Czuban). Pozostali rezerwowi: Krzysztof Wawrzyniak, Aleksander Piątek, Michał Flak. Trener: Bartłomiej Cymerys

Źródło: własne / uniaturza.pl