DOTKLIWA PORAŻKA PNIÓWKA Z LIDEREM

Loading

Pniówek Pawłowice nieudanie rozpoczął ligowe zmagania w III Lidze. Podopieczni Kamila Rakoczego ulegli na wyjeździe liderowi z Bielska-Białej – Rekordowi aż 0:4. Na domiar złego przyjezdni od 42 minuty musieli grać w dziesiątkę, bo w konsekwencji dwóch żółtych czerwoną kartką ukarany został Jakub Kasperowicz.

Wykluczenie gracza Pniówka miało olbrzymi wpływ na dalszy przebieg meczu, bo do tego momentu na tablicy świetlnej utrzymywał się bezbramkowy remis. Defensywa Pniówka została jednak rozbita niemal po godzinie gry, a do siatki trafił mający za sobą występy między innymi w Ekstraklasie czy reprezentacji Polski Tomasz Nowak, który pokonał Patryka Zapałę strzałem z rzutu wolnego. Cztery minuty później gospodarze prowadzili już 2:0, a niefortunną interwencją popisał się Zapała, który skierował piłkę do własnej bramki. Gospodarze poczuli wiatr w żagle i dołożyli jeszcze dwa trafienia – uczynili to kolejno Daniel Kamiński i Mariusz Idzik. Wówczas jasnym było, że trzy punkty zostaną na terenie lidera.

Pniówek tym samym do domu wracał bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej, natomiast Rekord umocnił się na pozycji lidera w III Grupie 3. Ligi. Pawłowiczanie szansę na rehabilitację będą mieli już w najbliższy weekend, bo do Pawłowic przyjeżdża znajdująca się w strefie spadkowej Carina Gubin. Początek tego meczu w sobotę, 9 marca o godzinie 14:30.

Rekord Bielsko-Biała – Pniówek ’74 Pawłowice 4:0 (0:0)
1:0 Nowak (59. min., z rzutu wolnego)
2:0 Zapała (63. min., samobójcza)
3:0 Kamiński (64. min.)
4:0 Idzik (89. min, z rzutu wolnego)

Rekord: Żerdka – Kareta, Pańkowski (76. Walaszek), Wrona, Wojciechowski, Wyroba (82. Madzia), Nowak (76. Twarkowski), Kasprzak, Kamiński (72. Śliwka), Waluś, Świderski (72. Idzik)

GKS: Zapała – Szkatuła (68′ Sobierajewicz), Szymura (C), Płowucha, Topolewski – Baranskyi (39′ Weis (68′ Zieliński)), Kasperowicz, Herman, Budzik, Morcinek (46′ Lachendro) – Hanzel (68′ Warnecki)

Żółte kartki: Kasperowicz (dwie), Szymura, Zieliński.
Czerwona kartka: Kasperowicz (42 minuta, za dwie żółte)