KOLEJNA ZMIANA TRENERA W SZCZAKOWIANCE

Loading

Daniel Płatek nie jest już trenerem IV-ligowej Szczakowianki Jaworzno. Szkoleniowiec zespół prowadził w zaledwie czterech kolejkach ligowych, a wszystkie te spotkania zakończyły się porażką drużyny z Jaworzna. Nowym trenerem zespołu został Dawid Karpiński, a rolę II trenera powierzono Arturowi Wąsikowi.

– W dniu 2 kwietnia 2024 roku odbyło się posiedzenie zarządu Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego. Zarząd klubu podjął decyzję, że Daniel Płatek przestanie pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny. Daniel Płatek pełnił rolę głównego szkoleniowca drużyny Biało-Czerwonych przez cztery kolejki w sezonie czwartej ligi śląskiej. Dziękujemy trenerowi za swoje zaangażowanie i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej. – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

W tym sezonie w Jaworznie kibice będą zatem mieli czwartego trenera. W rundzie jesiennej zespół prowadził Paweł Cygnar, z którym nie przedłużono jednak umowy. Drużynę w przerwie zimowej powierzono Damianowi Krajanowskiemu, ale w Jaworznie zmienił się Zarząd Klubu i szkoleniowiec nie poprowadził Szczakowianki w żadnym oficjalnym spotkaniu. Nowy Zarząd rolę trenera powierzył wspomnianemu już Danielowi Płatkowi, ale ta przygoda również szybko się zakończyła. W czterech rozegranych meczach w IV Lidze Szczakowianka poniosła cztery porażki, nie strzeliła bramki a straciła ich aż dwanaście. Dodatkowo srogie lanie zebrali w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski, ulegając na wyjeździe Zagłębiu II Sosnowiec 0:5.