ODMIENIONA ODRA POWALCZY Z PNIÓWKIEM

Przemysław Szkatuła jesienią występował w barwach Odry Wodzisław. FOTO: Grzegorz Matla

Sobota będzie piłkarskim świętem dla kibiców, którzy z utęsknieniem wypatrywali wznowienia rozgrywek w III Lidze. Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie w Pawłowicach, gdzie miejscowy Pniówek podejmować będzie kompletnie odmienioną Odrę Wodzisław. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:30, a dla tych którzy nie będą mogli pojawić się na stadionie, przygotowaliśmy transmisję na żywo z tego spotkania.

Gospodarze jutrzejszego spotkania do meczu z Odrą przystąpią z debiutującym w roli I Trenera na poziomie III Ligi – Sławomirem Szarym, który zastąpił na tym stanowisku Jana Furlepę. Do tej pory nowy trener Pniówka pełnił rolę asystenta doświadczonego szkoleniowca, ale w lutym na dobre postanowiono powierzyć drużynę 43-latkowi, którego w Wodzisławiu nikomu przedstawiać nie trzeba. 124 spotkania i dwie strzelone bramki – to bilans Sławomira Szarego w barwach Odry Wodzisław, gdy ta występowała w piłkarskiej Ekstraklasie.

 W drużynie z Pawłowic przed startem rundy wiosennej doszło do kilku roszad kadrowych. Do drużyny dołączyli Kacper Grzebieluch z I-ligowego GKS-u Katowice, w którym nie zdołał jednak zagrać ani minuty na tym poziomie rozgrywkowym. Do Pawłowic wraca również bramkarz Patryk Zapała, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Błyskawicy Drogomyśl. W przeciwnym kierunku powędrował za to Mateusz Pońc, który wystąpił w spotkaniu z Odrą na inaugurację rozgrywek w bieżącym sezonie, a w sumie zanotował na swoim koncie 12 występów w rundzie jesiennej. Drużynę opuścili również Wiktor Bil i Leon Fulianty, którzy nie mieli zbyt wielu okazji do gry w barwach Pniówka. Do drużyny trafił za to Jakub Kasperowicz, ostatnio wypożyczony do II-ligowego GKS-u Jastrzębie, w którym zagrał w jednym spotkaniu ligowym i dwóch meczach Pucharu Polski. Na ulicę Sportową z ROW-u 1964 Rybnik trafił również 25-letni Maciej Kolasa. Najciekawszym transferem Pniówka jest jednak… Przemysław Szkatuła, który kilka tygodni temu dość niespodziewanie opuścił Odrę na rzecz ekipy z Pawłowic, w której występował już w sezonie 2020/2021. Wówczas dobre występy „Szkatiego” zaowocowały transferem do Ruchu Chorzów, z którego przed rundą jesienną trafił do Odry, ale w rundzie wiosennej będzie ponownie bronił barw Pniówka Pawłowice. W ekipie z Pawłowic w rundzie wiosennej zabraknie również kapitana Szymona Ciuberka, który nabawił się poważnej kontuzji w okresie przygotowawczym, a nowymi kapitanami na rundę wiosenną wybrani zostali Mateusz Szatkowski i Kamil Glenc.

Odra do spotkania z Pniówkiem przystąpi kompletnie odmieniona. Z drużyny, która reprezentowała „Dumę Wodzisławia” jesienią pozostały już tylko wspomnienia. Ekipę prowadzoną przez Piotra Haudera opuścił cały zaciąg ukraiński – Witalij Onopko, Kyryło Procyszyn, Wałerij Kowernyk, Ołeksandr Cybulnyk i Jewhenij Czepurnenko. Przy Bogumińskiej zabraknie również Wojciecha Wenglorza i Michała Gałeckiego (Unia Turza Śląska), Radosława Kruppy i Adama Fojcika (wolny transfer), wspomnianego Przemysława Szkatuły (Pniówek Pawłowice) i Jakuba Kuczery (Polonia Bytom). Drużynę wzmocnili za to Marcin Oślizlok (Unia Racibórz), Mateusz Popczyk (Zagłębie II Sosnowiec), Maksymilian Roguła (Ruch Chorzów), Robert Poźniak (Słomniczanka Słomniki), Kamil Miensopust (Polonia Bytom), Jakub Białas (LKS Krzyżanowice), Łukasz Gajda (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Szymon Mroczko (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Michał Batelt (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Miłosz Pietrowski (Unia Racibórz) Bartłomiej Barański (Ruch Chorzów) a także Hubert Szewczyk (Hutnik Kraków).

Co ciekawe, obie drużyny rozegrały już mecz kontrolny w lutym, a wówczas na boisku lepsza okazała się Odra, która wygrała z Pniówkiem 4:2. Dwie bramki dla drużyny Piotra Haudera zapisał wtedy na swoim koncie.. Przemysław Szkatuła, który dzisiaj jest już zawodnikiem Pniówka Pawłowice. Mecz zapowiada się bardzo interesująco, a dla tych którzy nie będą mogli pojawić się w sobotę w Pawłowicach, przygotowaliśmy transmisję PPV na żywo, która dostępna jest pod TYM LINKIEM.

Skrót meczu z I Kolejki – Odra Wodzisław – Pniówek Pawłowice 3:3