Sparta z AKS-em powalczą o awans do IV Ligi

Najbliższy wtorek to bardzo ważny dzień dla Sparty Katowice i AKS-u Mikołów. Obie ekipy cały czas toczą zażartą walkę o awans do IV Ligi. 3 maja na popularnym „Rapidzie” zmierzą swoje siły, a spotkanie śmiało można określić pojedynkiem o sześć punktów. Goście przewodzą w ligowej tabeli i mają trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli Zagłębiem II Sosnowiec i wspomnianą Spartą Katowice. Emocji na Rapidzie zabraknąć zatem nie powinno.

Faworyta w tym spotkaniu nie sposób wskazać. Sparta w rundzie wiosennej pędzi bez jakichkolwiek hamulców, wygrywając wszystkie sześć spotkań, notując przy tym imponujący bilans bramkowy – Dwadzieścia sześć strzelonych bramek i tylko trzy stracone. Zespół z Mikołowa wiosną tylko raz podzielił się punktami, remisując na wyjeździe z CKS Czeladź. Bilans bramkowy AKS-u to szesnaście bramek strzelonych i również zaledwie trzy stracone. Oczywiście nie sposób zapominać w tym zestawieniu o rezerwach Zagłębia Sosnowiec. Wicelider tabeli na wiosnę wygrał wszystkie spotkania, strzelił aż dwadzieścia dziewięć bramek i stracił zaledwie trzy. Na swoim koncie mają jednak tylko piętnaście punktów  bo w wygranym 3:1 spotkaniu z Cyklonem Rogoźnik wystąpił nieuprawniony zawodnik i sosnowiczanie zostali ukarani walkowerem.

– Pierwsze sześć spotkań to był dla nas pierwszy cel. Mieliśmy te mecze wszystkie wygrać i ta sztuka nam się udała. Teraz przed nami najważniejsza próba – spotkanie z AKS-em Mikołów. Od niedzieli myślimy tylko o tym. – mówił po spotkaniu ze Źródłem Kromołów trener Michał Czyż.

Pojedynek ten zapowiada się niezwykle ciekawie. W barwach obu ekip łatwo znaleźć zawodników, którzy w swojej karierze grali w wyższych ligach. Pasjonująco może być przede wszystkich w środku pola – na przeciwko siebie staną Tomasz Hołota i Kamil Bętkowski (Sparta Katowice), a po przeciwnej stronie Damian Gacki i Daniel Paszek (AKS Mikołów). Początek tego spotkania we wtorek, o godzinie 11:00 w Katowicach, a my już dzisiaj zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo z tego spotkania.

Dodaj komentarz