Mecz SWD Wodzisław – ROW Rybnik odwołany

Loading

W dniu dzisiejszym o godzinie 14:30 mieliśmy realizować na żywo spotkanie W I Lidze Kobiet, w którym SWD Wodzisław Śląski miało rywalizować z TS ROW Rybnik. Jak poinformował klub z Wodzisławia Śląskiego, spotkanie nie odbędzie się i zostało przeniesione na inny termin.

– Zaplanowany na 07.11. br. mecz I ligi kobiet pomiędzy ww. zespołami zostaje przełożony na inny termin. U podłoża tej decyzji organu prowadzącego rozgrywki legł fakt, iż klub TS ROW Rybnik, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, jak również dodatkowe kontuzje zawodniczek nie ma praktycznie możliwości rozegrania przedmiotowych zawodów. Z 21 uprawnionych zawodniczek do rozgrywek I ligi kobiet siedem jest kontuzjowanych, zaś ósemka ma kwarantannę. – poinformował Grzegorz Stefanowicz z PZPN-u.

– Ze swej strony dodajmy, że kwarantanna będąca istotnym czynnikiem dla podjęcia decyzji przez PZPN, kończy się w w/w przypadku 6 listopada, czyli dzień przed ustalonym terminem meczu. Szanując decyzję związku wyrażamy jednocześnie nadzieję, że taka interpretacja przepisów stanie się REGUŁĄ przy podejmowaniu kolejnych decyzji w sprawie przekładania meczów wszystkich pozostałych zespołów, których zawodniczki będą kontuzjowane w ilości, która nie pozwoli na skompletowanie meczowej osiemnastki. – komentuje klub SWD Wodzisław Śląski.

– Mamy też nadzieję, że jeżeli sytuacja epidemiologiczna oraz pogodna aura pozwolą, to mecz zostanie rozegrany w dniu 23 lub 24 listopada. Najbliższy mecz w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się w dniu 9 listopada (wtorek) o godz. 17.00 pomiędzy CLJ U-17 SWD Wodzisław Śląski a Ślęzą Wrocław. – czytamy na koniec.

źródło: SWD Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz