ZMIANA PREZESA W ODRZE WODZISŁAW

Loading

W IV-ligowej Odrze Wodzisław doszło do zmiany na stanowisku Prezesa Klubu. Rezygnującego z tej funkcji Marcina Piwońskiego zastąpił Maciej Handwerker, który aktualnie pełni podobną rolę w innym czwartoligowcu – Sparcie Katowice.

Na początku kwietnia bieżącego roku wodzisławską społeczność zaskoczyła informacja o połączeniu sił przez Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecę i Marcina Piwońskiego, ówczesnego Prezesa Odry Wodzisław, który był kontrkandydatem w wyborach na nowego Sternika Miasta. Były już Prezes Odry nie uzyskał jednak odpowiedniej ilości głosów aby znaleźć się w drugiej turze, a Prezydent Kieca ogłosił, że… Marcin Piwoński zostanie jego pierwszym zastępcą czyli Wiceprezydentem Miasta Wodzisławia Śląskiego. Obaj Panowie, którzy w tamtym czasie nie mieli zbyt ciepłych relacji połączyli jednak siły i w najbliższej kadencji razem mają działać dla dobra Miasta i – patrząc przez pryzmat sportu – dla Odry Wodzisław. Wiadomym zatem było, że Piwoński nie będzie mógł łączyć tych dwóch funkcji i na wczorajszym Walnym Zebraniu (06.05.2024) złożył rezygnację, a nowym Prezesem wybrany został Maciej Handwerker, który aktualnie pełni funkcję Wiceprezesa w Sparcie Katowice, która również występuje na szczeblu IV Ligi, tyle, że w pierwszej grupie.

– W dniu dzisiejszym, w godzinach wieczornych odbyło się Walne Zebranie. Na tym zebraniu rezygnację złożył dotychczasowy prezes Marcin Piwoński. Został wybrany również nowy skład, w którego wchodzą: Prezes – Maciej HandwerkerWiceprezes – Mariusz AdamczykCzłonek Zarządu – Maciej Góralski oraz nowym członkiem Rady Nadzorczej został Adrian Szymiczek. – brzmi oficjalny komunikat na profilu facebookowym Odry Wodzisław.