LKS Skrbeńsko – KP Kamień 0:1

To nie był udany dzień dla zawodników LKS Skrbeńsko. Podopieczni Artura Łacioka w barażowym spotkaniu o grę w rybnickiej klasie B w przyszłym sezonie, ulegli drużynie KP Kamień 0:1. Jedyną bramkę w tym pojedynku zdobył w 93 minucie meczu Kamil Piekarski. Dla Artura Łacioka było to ostatnie spotkanie w roli szkoleniowca LKS-u, bo w nowym sezonie zastąpi go Piotr Szwajlik.

Mecz ten mógł tak naprawdę rozstrzygnąć się na korzyść obydwu stron. Groźnie pod bramką KP Kamień było po indywidualnych akcjach Marcina Marcola, notabene króla strzelców rybnickiej „Serie C”. 32-latek zgromadził na swoim koncie 34 ligowe trafienia, dzisiaj jednak brakowało mu szczęścia. Podobnie z resztą jak Błażejowi Karaskowi, który popisał się fantastycznym strzałem z 30 metrów, ale piłka zatrzymała się tylko na słupku.

Rybniczanie natomiast w pierwszej połowie również trafili w słupek – to  było pierwsze ostrzeżenie dla LKS-u.  W drugiej odsłonie kilkukrotnie kotłowało się pod bramką Macieja Adamskiego, ale golkiper LKS-u fantastycznie spisywał się między słupkami. Co warte podkreślenia, Adamski w bramce wystąpił awaryjnie – pod nieobecność dwóch podstawowych bramkarzy – Jonatana Grużewskiego i Michała Żyluka. Szczęścia zabrakło mu jednak w 93 minucie, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym, najprzytomniej zachował się Kamil Piekarski i strzałem od słupka dał zwycięstwo i jednoczesne utrzymanie w rybnickiej Klasie B drużynie KP Kamień.

LKS SKRBEŃSKO (skład wyjściowy): 01. Maciej Adamski – -02. Tomasz Tomala, 03. Brayan Przybyłek, 07. Daniel Caniboł, 08. Dawid Gamoń, 09. Marcin Marcol (c), 10. Błażej Karasek, 11. Sebastian Nowak, 14. Łukasz Pluta, 18. Piotr Mojżesz, 20. Jacek Bogacz. TRENER: Artur Łaciok.

KP KAMIEŃ (skład wyjściowy): 12. Kamil Oporski – 06. Waldemar Pindur (c), 07. Dariusz Oporski, 09. Leszek Macios, 10. Kamil Piekarski, 11. Martin Horny, 13. Tomasz Wolski, 16. Robert Lewandowski, 17. Krzysztof Ferensztain, 19. Tomasz Zając, 20. Adam Tomaszek. TRENER: Filip Frydecki.

LKS SKRBEŃSKO – KP KAMIEŃ 0:1 (0:0)